«Голос громад» у Запоріжжі: 45 експертів визначать найгостріші проблеми регіону

«Голос громад» у Запоріжжі: 45 експертів визначать найгостріші проблеми регіону

18 лис. 2020

З 18 по 20 листопада у Запоріжжі відбудуться дискусійні зустрічі у рамках проєкту «Голос громад». 

«Голос громад» — це спільний проєкт UA: Суспільне мовлення й DW Akademie, провідної німецької організації з медіарозвитку. Метою проєкту є визначення сфер суспільного життя  регіону, які потребують додаткової уваги Запорізької філії Суспільного мовника.  До дискусій запрошені активісти різних громадських організацій регіону. За їх участю організатори мають за ціль  сформувати перелік головних викликів, що постануть перед регіоном в найближчому майбутньому.  

«Суспільний мовник — це той майданчик, де можна зібратися і обговорити важливі для суспільства питання. Ми не залежимо від політиків чи бізнесу, працюємо в інтересах наших громадян. Проєкт «Голос громад» — це можливість для громадських активістів привернути увагу до проблем, з якими вони стикаються, а також дізнатися думку експертів з інших сфер. Наша візія — зробити Україну командою. Зараз ми пропонуємо цій команді об’єднатися на платформі Суспільного мовника», — зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

«Для Академії Дойче Велле надзвичайно важливо, щоб український суспільний мовник розвивався і працював на користь своєї аудиторії не тільки на загальнонаціональному, але й на регіональному рівні. Тому ми радо підтримуємо цю ініціативу НСТУ, спрямовану на краще розуміння потреб глядачів та слухачів у кожному окремому регіоні. Я переконана, що подібний прямий діалог піде на користь всій країні, а технології дозволяють нам спілкуватися навіть попри обмеження цього непростого часу», — розповіла місцева координаторка проєкту DW Akademie Ірина Логвиненко.

Учасники обговорень будуть визначати найгостріші проблеми території у таких напрямках,  як інфраструктурний розвиток, економіка, навколишнє середовище, охорона здоров’я, безпека тощо. 

Під час зустрічі буде визначено матрицю проблем регіону та деталізовано 2 найактуальніших виклики. Результати проєкту оформлять в каталог, що даватиме журналістам Суспільного мовника всебічне розуміння процесів, які відбуваються в регіоні, а самим спільнотам — можливість консолідувати свої зусилля для вирішення нагальних питань та стратегічного розвитку.

Через обмеження, спричинені світовою пандемією коронавірусу, проєкт пройде в онлайн-форматі — на платформі Zoom. Відбудуться три  Zoom-конференції, в кожній із яких візьмуть участь 15 запрошених до дискусії експертів з різних галузь суспільного життя.  Як повідомила продюсерка Запорізької філії Суспільного мовника Наталія Андреєва, усі 45 запрошених вже надали підтвердження своєї участі в обговоренні. 

«Проєкт "Голос громад", який ми реалізуємо разом із DW Akademie, для нас, як для мовника, який хоче знати, чим живе його аудиторія, є надзвичайно важливим. Ми запрошували експертів, які знаються не лише на проблемах та болючих питаннях Запоріжжя, а й працюють, працювали чи реалізовували різноманітні проєкти у найвіддаленіших куточках Запорізької області. Ми як медіа, можливо, звертали недостатню увагу або не помічали взагалі якісь проблеми. Дуже сподіваюся, що цей проєкт відкриє нам такі аспекти і допоможе нам бути ефективнішими в інформуванні аудиторії, при створенні пізнавальних програм та освітніх проєктів», – сказала Наталія Андреєва. 

Продюсерка додала, що бачить у проєкті «Голос громад» потужну можливість для самої громади об`єднатися. 

«Проєкті "Голос громад" — це потужна можливість  для самої громади об`єднатися і не у форматі фахової дискусії, а у стилі добросусідської бесіди розповісти про своє життя і знайти контакти для подальших проєктів», — вважає керівниця творчого напряму філії. 

Пілотними регіонами проєкту «Голос громад» обрано п`ять областей України. Окрім Запоріжжя у Zoom-конференції для визначення найпроблемніших питань регіону зустрінуться представники громадськості Миколаєва, Сум, Полтави та Сєвєродонецька. 

Проєкт "Підтримка суспільного мовника України" реалізується за підтримки ЄС та Міністерства закордонних справ Німеччини.