Близько трьох сотень студентів Запорізького державного медичного університету зібралися сьогодні ввечері на Майдані Героїв в обласному центрі

19:53, 7 лис. 2019
 
Близько трьох сотень студентів Запорізького державного медичного університету зібралися сьогодні ввечері на Майдані Героїв в обласному центрі

Привід - протест проти нового порядку зарахування до інтернатури, запровадженого Міністерством охорони здоров’я України. Під час акції студенти підписали лист до Міністерки освіти і науки України Ганні Новосад зі своїми вимогами.

Студенти, зокрема, проти збільшення тривалості інтернатури до трьох років для підготовки лікарів усіх спеціальностей, окрім стоматології. Та запровадження після інтернатури резидентури, котра триватиме в залежності від складності спеціальності. Кількість спеціальностей інтернатури у Міністерстві теж пропонують зменшити – з 34ох до 13ти.

- "Нас за пів року інформують про те, що ми повністю змінюємо гру. Тобто ми вступали на навчання за одними правилами, а зараз вони зовсім інші. Вони ввели багато нововведень, з котрими студенти не згодні. З основних це те, що контракта форма в нас, при вступі  ми підписували договір, що через 6 років йдемо вчитися на інтернатуру й обираємо будь-яку спеціальність. Тобто кожен контрактник знав, що він стане хірургом чи акушерок. Тепер ми не можемо обирати, нас забрали право вибору. Тобто нам кажуть: ви здаєте екзамен 200 тестів" - говорить студент, організатор мітингу Станислав Пономаренко.

"Я особисто поділяю позицію наших студентів, це мої студенти. Тому що вони знали на що вони йшли коли вступали до університету, їх ставлять перед фактом в зовсім іншу ситуацію, яку вони не сподівались отримати. По-перше, треба провести аналіз і експертизу тих нововведень, які пропонуються теперішньою командою експертів директорату освіту і науки, а потім вже дивитись що з того вийде" -зазначає декан першого медичного факультету Запорізького державного медичного університету Володимир Компанієць.

Під час акції студенти підписали лист до Міністерки освіти і науки України Ганни Новосад та Міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької зі своїми вимогами.

- "Студентська громада виступає проти нового наказу моз про затвердження положення про інтернатуру , оскільки  він недопрацьований в багатьох моментах. З цієї причини ми висуваємо наступні вимоги. Вимога 1: відстрочити положення про інтернатуру, залишивши розподіл студентів на інтернатуру за наказом МОЗ 97-го року, вільного вибору спеціальності" - говориться в зверненні.

Акції протесту студентів-медиків відбулися сьогодні також у Харкові, Сумах, Тернополі, Івано-Франківську. Офіційної позиції Міністерств стосовно вимог студентів сьогодні не оприлюднили.