"Виборчий округ" на Суспільному: підсумки

29 гру. 2018

Учора, 28 грудня, вийшли останні цьогорічні випуски "Виборчого округу" в ефірі регіональних телеканалів Суспільного: у Дніпрі на 51 телеканалі звітував депутат Валентин Дідич, а на UA: ЧЕРКАСИ й Запоріжжі програми пройшли без участі депутатів, оскільки Валентин Ничипоренко і Сергій Валентиров не знайшли можливості взяти участь у програмі. Їхню роботу оцінюватимуть експерти.

Протягом 3 місяців зйомок нового суспільно-політичного проекту журналісти Суспільного сконтактували та запросили до ефірів 267 депутатів. Ще 156 депутатів не вдалося запросити на ефір, оскільки фракції БПП "Солідарність" і Радикальної партії Олега Ляшка не надали розподіл депутатів-списочників за регіонами. Наразі 75 програм уже вийшло в ефір. Зйомки нових випусків програми "Виборчий округ" триватимуть також і наступного року в періоди, коли депутати працюватимуть в округах.

Проект "Виборчий округ" встановлює абсолютно нові засади роботи політиків з медіа, до яких не всі депутати були готові. Багато з них вимагали від Суспільного "20 хвилин ефіру", але далеко не всі хотіли реально звітувати, а не просто виголошувати лозунги. Формат програми вимагає чітких відповідей на запитання громадськості й експертів. Депутат має змогу висловитися, але і зобов’язаний відповісти на усі, навіть незручні, питання. Ми вдячні тим депутатам, котрі погодилися, прийшли і відповідально підготувалися до ефірів", — каже член правління ПАТ "НСТУ" Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури.

Регіональні команди суспільно-політичного мовлення зазначають, що в деяких випадках прес-служби депутатів всіляко "оберігали" своїх керівників від розмов із журналістами. Часом під час спілкування з депутатами напряму вдавалося отримати згоду на ефір тоді, коли прес-служба відмовляла, апелюючи до зайнятості.

Показовою була й ситуація, коли після запитання на ефірі про невиконану обіцянку щодо будівництва мостопереходу, депутат уже наступного дня поїхав перевіряти, що ж там робиться.

"Проект "Виборчий округ" показав наскільки подекуди важко достукатися до народних депутатів та переконати їх прийти на інтерв’ю, аби розказати про свою діяльність. З іншого боку, багато хто із виборців не розуміє, у чому полягає діяльність народного депутата України. Тож ми бачимо своєю місією цим проектом виконувати ще й просвітницьку роботу, говорити людям: нардеп не повинен ремонтувати вулиці, не відповідає за ремонт у дитсадках та встановлення дитячих майданчиків, його функція — писати такі закони, вносити такі поправки, виступати із такими ініціативами, аби покращувати життя людей та престиж держави", — розповіла продюсерка Запорізької філії Суспільного Наталія Андреєва.

В ефірі телеканалу "Запоріжжя" глядачі побачили вже 8 програм. 

Виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Марія Фрей зазначає, що супутнім завданням цього проекту є розвиток регіональної політичної журналістики, адже в процесі пошуку регіональні мовники Суспільного аналізують, хто і як може робити подібні програми в регіонах. "Ми підвищуємо "планку", залучаємо і навчаємо нові кадри", — наголошує Марія Фрей.