Рівно рік виповнився наймолодшій та найменшій об’єднаній територіальній громаді Запорізької області - Роздольській

13:20, 22 тра. 2019
 
Рівно рік виповнився наймолодшій та найменшій об’єднаній територіальній громаді Запорізької області -  Роздольській

Рівно рік виповнився наймолодшій та найменшій об’єднаній територіальній громаді Запорізької області -  Роздольській. Як впроваджуються процеси децентралізації у трьох місцевих сільських радах – бачили наші кореспонденти, котрі побували у громаді разом з представниками Асоціації міст України в рамках проекту «Пульс».

Роздольська об’єднана територіальна громада створена у Михайлівському районі минулого року. Об’єднала в собі три сільських ради – Роздольську, Високівську та Любимівську. Громада невелика– загальна кількість населення - 4242 людини.

На територій громади діє три загальноосвітніх школи та три дитячих садочки. Місцеві фермерські господарства, зокрема Таврія-Скіф, допомагають забезпечувати освітні заклади продуктами харчування. Продукти борщового набору постачають до шкільних їдалень безкоштовно, а для дітей 1-3 класів сільська рада надає субвенцію на харчування.

У Роздольській школі нещодавно з’явився спортивний майданчик зі штучним покриттям. Також на території ОТГ є власний сучасний стадіон та спортивний комплекс, відремонтований за рахунок інвестицій місцевих підприємців.

На території Роздольської ОТГ діє власна пекарня з великим асортиментом. Їхньої продукції вистачає на всю громаду та цілий район.

За словами голови Роздольської ОТГ Валентини Копєйченко бюджет громади складає 30 мільйонів гривень на рік, він формується здебільшого з оподаткування місцевих підприємців.