Понад пів сотні запоріжців прийшли на семінар з працевлаштування та професійної реабілітації людей з інвалідністю до міського центру зайнятості

14:57, 22 тра. 2019
 
Понад пів сотні запоріжців прийшли на семінар з працевлаштування та професійної реабілітації людей з інвалідністю до міського центру зайнятості

За нинішній рік до установи звернулися 169 таких осіб, 53 з яких працевлаштували, семеро пройшли профнавчання. 

Нині на обліку у міському центрі зайнятості перебуває 614 осіб з інвалідністю. Для клієнтів державної установи профорієнтаційні семінари відбуваються два рази на рік.

"На обліку перебуваю вже майже вісім місяців. В мене третя група інвалідності. Прооперували. Вирізали грижу міжхребцеву. На черзі ще три хірургічних втручання. З роботи звільнили за станом здоров*я. Я працював на заводі. Нині не можу працевлаштуватися за спеціальністю. Хочу опанувати щось нове, перевчитися. Ось прийшов послухати пропозиції. Я не знаю. Яка професія мені підійде з моєю хворою спиною. Поки нічого не підходить, бо сидіти, стояти та ходити довго не можна. Хоча б охоронцем десь, на стабільну зарплату" - говорить людина з інвалідністю Олександр Шпирний.

Професійну реабілітацію пропонують у центрі професійної реабілітації інвалідів у місті Бердянськ. Там безкоштовні: проживанння, харчування, лікування та навчання. За пів року можна опанувати одну з семи наявних професій.

"З грудня я стояла в центрі зайнятості. Три місяці нічого не отримувала. У березні МСЕК мені дали інвалідність на два роки, третю групу. В мене є надія, що я потрібна державі. Навіть якщо важкі часи, скорочення. Я прохожу семінари і бачу молодих дівчат, які мають одну, дві вищі освіти. Самі такі озвучувані причини це у вас нема досвіду роботи. Ви не знаєте віндоус" - розповідає людина з інвалідністю Ада Мірська.

Навчання в реабілітаційному центрі Бердянська розпочнеться у липні. Нині триває прийом документів.