У Запоріжжі вдруге відбувся «StartUp Fest»

18:26, 29 лис. 2019
 
У Запоріжжі вдруге відбувся «StartUp Fest»

У Запоріжжі вдруге відбувся «StartUp Fest». Окрім запорізьких авторів бізнес-ідей та проєктів, свої старт-апи представили гості з інших міст та регіонів. Досвідом у реалізації бізнес-проєктів поділились не лише українські фахівці, а й експерти з Великобританії, Канади та Польщі.

Пристрій для випалювання по дереву представили на фестивалі студенти запорізького коледжу радіоелектроніки. Над розробкою працювала команда з шести осіб. Аби його створити, знадобилось близько року.

«Лазерний гравюр. Це один з прикладів роботи з лабораторією відкритої електроніки. Випалювання лазером. Коли іде з‘єднання аналогового та цифрового союзу. Лазер, як щось сучасне, щось нове. В той час, як дерево являє собою данину старим традиціям», - говорить співробітник коледжу радіоелектроніки Національного університету «Запорізька політехніка» Андрій Запісочний.

Своєрідна репродукція відомого персонажа серії фільмів «Зоряні війни». Робот R2-D2 – за розміром трохи більший за свій екранний прототип та не має тих же функцій. Над ним працювало двоє студентів бізнес-інкубатора «Запорізької політехніки».

«Ми його розробляли для школи робототехніки і за їхнім проєктом. Студенти займались розробкою апаратної та програмного забезпечення для цього робота. Зараз ведеться розробка такого спеціалізованого інтерфейсу, який забезпечить можливість учням школи робототехніки самостійно програмувати цього робота. Це такий зручний інтерфейс для дітей», - каже заступниця директора бізнес-інкубатора Національного університету «Запорізька політехніка» Галина Шило.

Співробітники Національного заповідника «Хортиця» презентували проєкт підводних експедицій, до якого планують залучити ветеранів бойових дій на сході України та студентів запорізьких ВИШів.

«Хортицький заповідник вже давно досліджує кораблі на дніпровому дні. Не тільки на дніпровому, а й  інших річок, Чорного моря, Азовського. Ми зацікавились таким чином навчити студентів та працевлаштуватися нашим воїнам АТО. Наші бійці АТО, які мають і підводну підготовку, можуть працювати у нас в експедиціях. Подібні два кораблі є неподалік від нас, під Херсоном, вони знаходяться на дуже комфортній глибині – 6 метрів. Це турецькі кораблі 17 століття. Ми їх в позаминулому році знайшли і зараз ми хочемо їх в цьому році дослідити разом зі студентами», - каже завідувач відділу Наукової бібліотеки та архіву Національного заповідника «Хортиця» В’ячеслав Зайцев.

Свої ідеї, окрім запоріжців, презентували старт-апери із Енергодара,  Мелітополя, Києва, Вінниці, Миколаєва та Чернівців. Представили ІТ-розробки, аграрні проєкти, правові ініціативи, бізнес-ідеї у галузі екології, енергетики та медицини, а також інклюзивні програми.

«Ідея цього заходу полягає в тому, щоб зібрати на одному майданчику активну молодь, креативних підприємців, інвесторів, представників влади, організацій, які підтримують розвиток молодіжного підприємництва старт-ап руху», - говорить віце-президент Запорізької Торгово-Промислової палати Дмитро Антонюк.

Загалом на стартап фестивалі представили 33 проєкти, відібрані з 77 кандидатів.