Суспільне Запоріжжя переходить на цифрове мовлення

Суспільне Запоріжжя переходить на цифрове мовлення

23 січ. 2019

 

Національна суспільна телерадіокомпанія України переоформила ліцензію на мовлення телеканалу "Запоріжжя" з виключенням із цієї ліцензії аналогового мовлення.
Зважаючи на перехід України до більш сучасного стандарту розповсюдження програм у цифровому форматі DVB-T2 та поетапне відключення аналогової технології мовлення, НСТУ звернулась до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення із заявою про переоформлення ліцензії. 17 січня Нацрада розглянула звернення та ухвалила відповідне рішення.

Переоформлення ліцензії телеканалу "Запоріжжя" дозволить звільнити займаний радіочастотний ресурс країни для його подальшого більш ефективного використання з урахуванням сучасних технологій. Це рішення також суттєво оптимізує витрати телерадіокомпанії, оскільки саме мовлення в "аналозі" є дуже дорогим, до того ж, оператори телекомунікаційних послуг збільшили вартість таких трансляцій.
Разом із тим ці зміни в ліцензії не позбавлять глядачів змоги дивитися
телеканал "Запоріжжя”, оскільки його програми доступні в ефірному цифровому форматі DVB-T2, в кабельних телемережах, а також в інтернеті: сайті, сторінці у Facebook та на YouTube каналі.

Аналогове мовлення є застарілою і енергозатратною технологією зв’язку, яка займає значну частину радіочастотного спектру. Для більш ефективного використання радіочастотного ресурсу міжнародна спільнота уже давно вирішила відмовитись від аналогового мовлення та перейти на цифрове. У 2006 році в Женеві відбулась Регіональна конференція радіозв’язку, що й стало початком переходу від аналогового до цифрового телебачення у країнах Європи, Азії та Африки. Країни-члени Міжнародного союзу електрозв’язку, серед них і Україна, зобов’язалися повністю перейти на цифрове телебачення, відмовившись від "аналогу".

Український уряд згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. №815, ухвалив рішення про поетапне обов’язкове вимкнення аналогового телевізійного мовлення. Суспільний мовник продовжував мовлення в "аналозі" найдовше, навіть після припинення такого мовлення комерційними каналами.