Понад 2 тис повідомлень про порушення виборчого законодавства надійшло до поліції з початку передвиборчої кампанії

16:53, 11 лип. 2019
 
Понад 2 тис повідомлень про порушення виборчого законодавства надійшло до поліції з початку передвиборчої кампанії

З початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло понад 2,8 тисячі повідомлень про порушення виборчого законодавства. Слідчими підрозділами розпочато 116 кримінальних проваджень. Також правоохоронці склали 572 адміністративні протоколи за фактами порушення у виборчій сфері. Про це 10 липня, повідомив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич під час відеоселекторної наради за участі керівників територіальних підрозділів Нацполіції.

Учасники наради обговорили розстановку сил та засобів у кожному регіоні під час проведення парламентських виборів.

 «Для забезпечення публічної безпеки та порядку під час парламентських виборів будуть сформовані зведені групи з іншими відомствами. Відтак звертаю увагу керівників  на місцях – має бути налагоджена чітка взаємодія між поліцією та військовослужбовцями Нацгвардії, рятувальниками та прикордонниками. Реагування на будь-які порушення, пов’язані з виборчим процесом, повинно бути  оперативне»,- зазначив Олександр Фацевич.

За його словами, усього з початку виборчого процесу територіальними органами Нацполіції зареєстровано 2804 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільше повідомлень надійшло в місті Києві, Запорізькій та Харківській  областях.

Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 1 904 факти, підкупом виборців – 236, хуліганством – 65 та пошкодженням майна – 62.

Загалом з початку передвиборчої кампанії поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань по 116 фактам. Зокрема, 90 кримінальних проваджень  стосуються порушень виборчого законодавства, ще 26  кримінальних  проваджень – пов’язані із проведенням виборчої кампанії. Також складено 572 адміністративні протоколи.

Найбільше протоколів – 462 – складено за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації без передбаченої законодавством інформації. За порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях складено 62 протоколи.